امروز : سه شنبه ۱۳۹۹ بيست و چهارم تير
سامانه اطلاع رسانی و خرید و فروش برج ها و مجتمع های تجاری ایران
سامانه اطلاع رسانی و خرید و فروش برج ها و مجتمع های تجاری ایران

0912 396 7400  کارگزاری فروش - پروژه های تهران
0912 021 2159
021-88621823-4


 کاهش هزینه‌ انرژی با استفاده از سيستم حرارت مركزي

تاريخ : ۱۳۹۴/۲/۱۸

عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور کاهش هزینه‌های اجرا و وجود گرمایی یکنواخت را از مهم‌ترین مزایای سیستم‌های حرارتی مرکزی در ساختمان‌ها دانست.

محمدرضا فرج‌زاده‌ها با بیان اینکه سیستم‌های حرارتی مرکزی بسیار کم‌هزینه‌تر در بخش اجرا نسبت به سیستم‌هایی مانند پکیج است گفت: سیستم‌های حرارتی مرکزی در ساختمان‌های بزرگ و برج‌ها نقش مؤثری در کاهش هزینه‌های اجرا دارد.

عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در ادامه تصریح کرد: توزیع حرارت از لحاظ مکانیکی در سیستم‌های حرارتی مرکزی یکنواخت‌تر و مطبوع‌تر است.

فرج‌زاده‌ها با اشاره به اینکه تنها بهینه نبودن مصرف انرژی در این سیستم‌ها برای مالکان مشکل‌ساز است گفت: می‌توانیم با هوشمندسازی این سیستم‌ها مصرف انرژی را بهینه کنیم.

عضو شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان کشور در ادامه توضیح داد: تنها مزیت سیستم‌هایی مانند پکیج و رادیاتور بهینه بودن مصرف انرژی در آنها است به طوری که مصرف انرژی به کنترل مالک است در صورتی که می‌توانیم با هوشمندسازی سیستم ‌های حرارتی مشکل مصرف انرژی بالای این سیستم‌ها را برطرف کنیم.

فرج‌زاده‌ها خاطرنشان کرد: در حال حاضر تمامی کارشناسان انرژی استفاده از سیستم‌های حرارتی مرکزی را پیشنهاد می‌کنند و استفاده از این سیستم‌ها را به صرفه‌تر می‌دانند.