امروز : سه شنبه ۱۴۰۰ دوازدهم مرداد
سامانه اطلاع رسانی و خرید و فروش برج ها و مجتمع های تجاری ایران
سامانه اطلاع رسانی و خرید و فروش برج ها و مجتمع های تجاری ایران

0912 396 7400  کارگزاری فروش - پروژه های تهران
0912 021 2159
021-88621823-4


 تشدید نظارت بر نوسازی بافت‌ فرسوده / عدم پرداخت وام به متخلفان

تاريخ : ۱۳۹۴/۳/۱۰
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اقدامات دولت برای افزایش نظارت بر ساخت وسازهای انجام شده در بافت‌های فرسوده شهری، گفت: وام ودیعه مسکن به پروانه‌های ساختمانی متخلف داده نمی‌شود.
محمدسعید ایزدی درباره نظارت بر ساخت و سازها در بافت فرسوده، اظهارداشت: ساخت و سازها در این بخش به دو گروه تقسیم می‌شوند که اول اقدامات دولت در مشارکت با بخش‌های خصوصی و شهرداری‌ها است و دوم حضورگروه‌های نوسازی مردمی است که خود اقدام به ساخت و ساز می‌کنند.
وی با بیان اینکه شرکت عمران و بهسازی شهری ایران در نظارت بر تمامی عرصه‌ها وارد شده است، گفت: کیفیت پروژه‌هایی که با مشارکت بخش‌های دولتی در حال ساخت است بالاتر رفته و تغییر کیفیت در فرآیند اجرای پروژه‌های ما کاملا مشهود است.
مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران با اشاره به اینکه در ساخت و سازهای گروه‌های مردمی هم از طریق الگوسازی و تعریف یک قواعد راهنمای طراحی که برگرفته از الگوهای اصیل معماری شهری است، وارد شده ایم، افزود: براین اساس نمونه‌های قابل قبول را به سمت یک ساخت و ساز با کیفیت سوق می‌دهیم.
ایزدی با تاکید بر اینکه به هیچ عنوان تسهیلاتی که برای ودیعه مسکن در نظرگرفته شده به پروانه‌های ساختمانی متخلف داده نمی‌شود، گفت: متقاضیانی که در کمیسییون ماده ۱۰۰ تخلف کرده باشند، نمی‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.
وی با بیان اینکه شرکت عمران و بهسازی در بخش نظارت موفقیت‌های خوبی داشته است، افزود: اقداماتی که در جلوگیری از ارایه تسهیلات به واحدهای متخلف داریم، گامی به سمت جلوگیری از تخلفات است که در آینده حجم تخلفات ساخت و ساز در این بخش را کاهش می‌دهد.
معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص مشارکت دولت و بخش خصوصی در نوسازی بافت‌های فرسوده محله سیروس تهران، اظهارداشت: تمام نیروهای ما در محله سیروس متمرکز است و پروژه ۲۱۴ واحدی در مرحله نهایی و واگذاری به شریک است.
ایزدی با بیان اینکه با مشارکت گروه‌های مختلف در حال اچرای پروژه‌های دیگری هستیم، بیان کرد: قصد داریم تا بخشی از محله‌ها را تبدیل به مرکز خدماتی برای ساکنان کنیم تا در این محله‌ها هم ساکنان از خدمات شهری استفاده بیشتری داشته باشند.
مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران با اشاره به اینکه بیش از ۸۰ درصد برنامه توسعه محله نهایی شده است و پروژه پایلوت محله سیروس بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: مابقی پروژه‌ها هم  بصورت مشارکتی با بخش خصوصی در حال اجرا است؛ در واقع به طور گسترده‌ای مسیر را باز کردیم تا با همکاری بخش خصوصی به محله رونق بدهیم.
برگرفته از سایت مهر