امروز : دوشنبه ۱۴۰۳ بيست و پنجم تير
سامانه اطلاع رسانی و خرید و فروش برج ها و مجتمع های تجاری ایران
سامانه اطلاع رسانی و خرید و فروش برج ها و مجتمع های تجاری ایران

کارگزاری فروش - مهندس سراج 09152088361مجتمع تـوریستی، رفاهی آبادگران

تعداد طبقات : 10     ارتفاع برج : 30 متر     شهر:    مشهد
2 ستاره از میانگین نظرات 4 کاربر

2
امتیاز:2/5
تعداد نمایش : 29826معرفی
مزیت های نسبی:
 
 
مشخصات کامل برج
پـروژه مجتمع تـوریستی، رفاهی کوهسنگی آبادگران در زمینی به مساحت 47 هکتار در ارتفـاعـات غـربی کوهسنگی و مشرف به شهر مقدس مشهد و حرم مطهر ثامن الحجج حضرت علی ابن موسی الرضا علیه السلام در دست احداث می‌باشد. وضعیت طبیعی زمین و ارتفاعات موجود، نزدیکی به محور جاده آسیایی و دسترسی سریع و آسان به حرم مطهر، فرودگاه و پایانه مسافربری مرکزی شهر و همچنین فـاصله منطقی ایـن مجموعه از هسته مرکزی شهر که موجب ایجاد شرایطی کاملاً سالم و آرام از لحاظ عدم آلودگی هوای جوی و صوتی گشته، موقعیت ویژه ای را فـراهم نموده است. ارتبـاط و دسترسی بـه این مجـموعه از 2 نقطه پیش بینی شده است؛ اول از جـاده آسیایی و دوم از طریق بلوار 45 متری شهـرک طالقانی. پروژه کوهسنگی مشهد طبق پروانه مـخوذه، 138807 مترمربع مجاز به احـداث بنـا  می باشد که از ایـن متـراژ 72264/5 متـرمـربع در حـال حـاضر ساخته شده و دارای پایان کار سفت کاری می باشد از 66542/5 مترمربع باقیمانده نیز 33928 مترمربع جهت احداث هتل 7 ستاره تخصیص داده شده است، که در مرحله تهیه نقشه ها و طی مراحل اداری می باشد. استقرار و جـانمـایی کـاربری هـای پروژه به دو بخش تقسیم شده که یک بخش عمومی و خدماتی و بخش دیگر به واحدهای اقامتی اختصاص یافته است. کاربری های اقامتی در بلندترین نقاط مجموعه و با فاصله زیاد از قسمتهای عمـومی قـرار گرفته و جانمایی آنها به نحوی است که از سر و صدا و شلوغی دور بوده و محیط ساکت و آرامی برای گذران اوقات فراغت فراهم می آورد. کاربری های اقامتی پروژه در دو قالب ویـلایی و آپارتمانی در نظر گرفته شده است.
فـاز اول این واحــدهـا بالغ بر 539 واحد اقامتی است که در قالب جانمایی 43 واحد ویلایی دوبلکس و 3 واحد ویلایی VIP به انضمام 6 بلوک ساختمانی B1 حاوی 338 واحد 52 تا 145 مترمربعی با طراحی و امکانات زیبا و مناسب اجـرا و در حال بهره برداری می باشد. در کنار آنها تعداد 4 بلوک اقامتی تیپ B5 با 112 واحد و کلیه خدمات لازم نظیر فضای سبز اختصاصی و خدمات رفاهی منحصر به فرد در حال تکمیل و اضافه شدن به واحدهای اقامتی است. همچنین برج اقامتی A3 با 43 واحد اقامتی در واحـدهای 2 تا 3 خوابه نیز در حال اجرای عملیات ساختمانی می باشد. در کنار آنها تعداد 4 بلوک اقامتی تیپ B5 با کلیه خدمات لازمه در حال تکمیل و اضافه شدن به واحدهای اقامتی است. همچنین برج اقامتی A3 با 43 واحد اقامتی در واحدهای 2 تا 4 خوابه نیز در حال اجرای عملیات ساختمانی می باشد. در کنار واحدهای اقامتی کاربری های عمومی نظیر رستوران، رختشویخانه، سوپر مارکت، ساختمان اداری و ساختمان پذیرش احداث شده است که در جهت خدمات رسانی به واحدهای اقامتی می باشند. حدود 17500 متر مربع واحدهای اقامتی از مجوز قبلی باقیمانده است که در قالب تعدادی ویلای اختصاصی VIP و 2 بلوک آپارتمانی جانمایی شده و در مرحله طراحی نقشه ها می باشد. همچنین کاربری های عمومی دیگری شامل مجموعه سرپوشیده ورزشی، سالن جشن ها، مجموعه فرهنگی مذهبی و پلانتاریوم نیز از پروانه مأخوذه قبلی، باقیمانده است که تمامی این کاربری ها، جانمائی شده، در حال حاضر کاربری سالن جشن ها نیز در مرحله طراحی نقشه ها می باشد.
ویژگی های معماری
واحدهای ویلایی:

در طراحي تأسيسات ويلاهـا، تأسيسات سـرمايشي (كـولر) و تأسـيسات گـرمـايشي (رادياتور) براي واحـد هاي 147 و 152 متري و اسپليت يونيت و كويل آبگرم براي واحد هاي 172 متري پيش بيني شده است. به جهت ايجاد محـيطي مطلوب و عـاري از آلودگي، فـاضلاب داخـلي با اتصـال به شبکه داخلی در محل سپتیک تانک احداثی در سایت مجتمع جمع آوری می شود. گازرساني به هر واحـد از طـريق شبكـه گـازرسـاني داخـلي و از ايستگاه گاز ورودی مجتمع صورت مي پذيرد. تاسـيسات الـكتريكي داخل واحـد هاي ويلايـي براي هر واحـد بصورت مجزا می باشد.

در تپـه هـاي ضـلع جـنوب غـربی و همسان با نظام تـوپـوگـرافيك سايت و همچنين سـاخـت ارگـانيك مجمـوعه، 3 واحـد اقـامتـي بصورت 2 واحد دوبلـكس ويلايي 187و 218 متري و يك واحد 111 متري طراحی و ساخته شده است. ويژگي اصلي اين ساختمان استفاده از نظام پيش سـاخته سازه اي است. اين مجموعه بصورت بلوك هاي پلي استايرن و با تـزريق بتن، سرعتي شگفت آور را در پيشرفت اجرايي پروژه داشته است. در طراحي و اجراي نما تركيبي از سنگ و رومالين و ورقهای کامپوزیت آلومینیوم استفاده شده است. سيستم سرمايشي این واحد ها اسپليت يونيت و سیستم گرمايشي، بصورت پكيج مستقل می باشد. شـبكه آبرساني، فـاضلاب، گـازرساني و همچنين تاسيسات الكتريكي مشابه واحد هاي ويلايي اجرا خواهد شد.

ساختمان اداری :

 اسکلت ایـن سـازه فلزی و نمای آن ترکیبی از رنگ با ورق های آلومینیومی مـی باشد. به مـنظور ایجاد آرامش و محیطی مطلوب، جهت انجام امـور کاری در طـراحی تاسـیسات مکانیکی و الکتریکی این مـجموعه توجه خاص صـورت گـرفته است، از جمله این موارد می توان به استفاده از کولرهای گازی برای سرمایش و رادیاتور برای گرمایش واحد ها نام برد، همچنین نصب هوا ساز های مدرن جـهت تهویه هوای راهـروها و فضاهای عمومی از دیـگر اقدامات مطلوبی است که صورت پذیرفته است. خصوصیات تاسیسات زیر بنایی که در آن شبکه آبرسانی از شبکه داخـلی تـامین می شود و شبکه فاضـلاب پس از جـمع آوری به شـبکه پیشرفته فـاضلاب شـهری مـتصل می شود. شبکه گازرسانی از ایستگاه گاز ورودی مجتمع، بصورت داخلی تامین می گردد. هـمگی مـؤید ایجاد بستـری منـاسب، برای جـلوگیری از حـوادث و مشکلات بعدی مجتمع های اداری می باشد. این ساختمان مجهز به سیستم صوتی - اعلان حریق و آنتن مرکزی می باشد.

 
امکانات و خدمات
پلان ها
واحدهای ویلایی : 

از مجموع واحد هاي اقامتي تعداد 43 واحد به صورت ويلايي احداث گردیده است. این واحـدها (دوبلكس) در 3 تيپ طراحـي شده اند. ظـرفيت و ترکيب طـراحي ويلاها متنوع و شامل دو خوابه و سـه خوابه، دوبلکس به مـساحـت 147 - 152 و 172متـر مربع مي بـاشد. تمـام واحـد هـا مشـرف به حرم مطهر و به طـبيعت زيبا و متنوع ارتفـاعات مجـموعه مي بـاشند. اسـكلت واحد هاي ويلايي فـلزي و نماي آن تـركيبي از كـنيتكس و سنـگ مـي باشد.

واحدهای اداری

 

از مجموع واحد ها تعداد 47 واحد اداري به زيربناي حدود 8300 متر مربع در بخش ساختمان اداري احداث گرديده است. آپارتمان هاي اداري در يك بلوك 10 طـبقه و با متراژ هاي متنوع احداث گرديده اند. اسكلت اين سـازه فلزي و نماي آن تركيبي از آلومينيوم و رنگ مي باشد. بـه منظور ايجاد آرامش و محيطي مطلوب، جهت انجام امور كاري؛ در طراحي تاسيسات مكانيكي و الكتريكي اين مجموعه توجه خاص صـورت گرفته است، از جـمله اين مـوارد مي توان به استـفاده از كولـر هاي گـازي براي سـرمايش و رادياتور براي گرمايش واحد ها نام برد. همچنين نصب هـوا ساز هاي مـد رن جـهت تهويه هواي راهرو ها و فضاهاي عمومي از ديـگر اقـدامـات مطلوبي است كه صورت پذيرفته است.

واحدهای آپارتمانی :

از مجـموع واحـدهـا، تعداد 338 واحـد آپارتمـانی در بخش اقامتی ساخته شده ودرحال بهره برداری می باشد. این آپارتمان ها در بلوکهای 9 طبقه (با همکف) طراحی شده است. ظـرفیت و تـرکیب طـراحی آپـارتمـان هـا متنوع و شـامل یـک خوابه، دوبلکس دوخوابه و سه خوابه در متراژهای 52 مترمربع تا 145 مترمربع می باشند. نیمی از واحدها مشرف به شهر مقدس مشهد و حرم مطهر و نیمی دیگر به طبیعت زیبا و متنوع ارتفاعات مجـموعه می باشند. امکانات رفاهی، مبلمـان و دکـوراسیون داخـلی از بهتـرین نمونه های موجود در بازار تهیه شده اند. اسکلت این بناها فلزی و تـأسیسـات سرمایشی و گرمایشی واحدهای آپارتمانی از نوع اسپیلت یونیت و پکیج می باشد. آبـرسانی بـه واحـدها از طـریق شبکـه آبـرسانی داخـلی و تغذیه از مخزن ذخیره 1000 مترمکعبی تأمین شده است. به جهت ایجاد محیطی مطلـوب و عـاری از آلـودگی، فـاضلاب داخـلی با اتصال به شبکه جمـع آوری داخلـی در محـل سپتیک تـانک احداثی در سایت جمع آوری می شود. گازرسانی به هر واحد از طریق شبکه گازرسانی داخـلی و از ایستگاه گاز ورودی مجتمع صورت می پـذیـرد. سیستم بـرق رسـانی و تـأسیسات الکتـریکـی واحـدهـا شامل کنتور برق مجزا برای هر واحد می‌باشد. بهره مندی از سیستم صوتی، اعلان حریق، آنتن مرکزی و برق اضطراری از دیگر مزایای واحدهای آپارتمانی می‌باشد. امکانات عمومی این مجموعه شامل فضای سبز اختصاصی، آلاچیق، کافی شاپ، آب نما و ... است.

کافی شاپ :

اين ساختمان با زيربناي 458 مترمربع و در 2 طبقه احداث شـده است. اسـكلت آن فلزي و نماي آن سنگ و رومالين مي باشد. به منظور ايجاد نمايي زيبا از پنجره هاي آلومينيومي با تركيب شيشه دو جد اره سـكوريت استفاده شـد ه است. امـكانات عمومي محوطه كافي شاپ، شامل فـضاي سـبز وسيع و زيبا، فضاي نشيمن - آب نما - ديـواره هاي سنگي و سرويس هاي بهداشتي مي باشد.

موقعیت جغرافیایی

مجتمع توریستی و رفاهی آبادگران مشهد مقدس در زميني به وسعت 47 هكتار در مجاورت بزرگراه آسيايي و در نزديكي مجتمع تفريحي كوهسنگي واقع شده است.

نظرات
  3/ 5
تاریخ: ۱۳۹۴/۱۱/۴
لطفا مجتمع مسکونی نیایش ،همسایه همین مجموعه آبادگران رو هم در سایت معرفی بفرمایید
در جستجو بجز مجموعه نیایش تهران موردی ندیدم.
  3/ 5
تاریخ: ۱۳۹۳/۷/۳۰
زیاد جالب نیست.
نظر شما
امتياز کاربران 2 از 5