امروز : دوشنبه ۱۴۰۱ ششم تير
سامانه اطلاع رسانی و خرید و فروش برج ها و مجتمع های تجاری ایران
سامانه اطلاع رسانی و خرید و فروش برج ها و مجتمع های تجاری ایران

0912 396 7400  کارگزاری فروش - پروژه های تهران
0912 021 2159
021-88621823-4مجتمع تجاری اداری تماشا

تعداد طبقات : 7     ارتفاع برج : 15 متر     شهر:    مشهد
0 ستاره از میانگین نظرات 0 کاربر

0
امتیاز:0/5
تعداد نمایش : 8053معرفی
طرح بزرگ و فراملی میدان شهدا مشهد مقدس با رویکرد ایجاد نماد مدرن شهری و پدید آوردن جاذبه های گردشگری در منطقه ای با ظرفیت های بی بدیل و آینده روشن اقتصادی در جوار مضجع شریف امام مهربانی واقع شده است.
وجود تالار شهر، مراکز بزرگ خرید، دفاتر اداری، فضاهای نمایشگاهی و مجموعه های اقامتی جهت زائرین و مجاورین حرم مطهر رضوی؛ هویت شهری ماندگار را، برای پروژه بزرگ میدان شهدا ایجاد نموده است.
احیاء بافت فرسوده و ایجاد بناهای جدید با معماری نوین، روان سازی و کاهش بار ترافیک اطراف میدان، توسعه و سازماندهی فضاهای باز شهری و احداث ایستگاههای قطار شهری (مترو) از جمله اهداف طرح بزرگ میدان شهدا به شمار می آید.
مشخصات کامل برج
مجتمع تجاری اداری تماشا در زمینی به مساحت 4450 متر مربع و زیر بنای کل 15570 متر مربع احداث شده است. تماشا یکی از پروژه های شرکت سرمایه گذاری مهرگان می باشد. این پروژه در 7 طبقه مشتمل بر 3 طبقه اداری (طبقات اول تا سوم)، 2 طبقه تجاری (زیر همکف و همکف) و 2 طبقه پارکینگ (2- و 3-) می باشد. سازه مجتمع فلزی بوده و در طراحی و ساخت آن بالاترین استانداردهای ساخت رعایت شده است.
ویژگی های معماری
استحکام، زیبایی و بالا بودن عمر مفید از جمله عواملی است که در انتخاب مواد و مصالح مصرفی پروژه در نظر گرفته شده است. طراحی نمای زیبا با تلفیقی از سنگ و کامپوزیت پنل به همراه پنجره های دو جداره که عایق مناسبی برای صدا و جلوگیری از هدر رفت انرژی به شمار می آید نشان از توجه سازندگان به رعایت مبحث 19 مقررات ملی ساختمان و صرفه جویی در مصرف انرژی می باشد.
 
مزیت های نسبی:

·    در جوار حرم مطهر رضوی

·    دسترسی سریع و آسان به تمام نقاط مشهد مقدس

·    بهره گیری از مهندسین و کارشناسان صاحب نام

·    موقعیت جغرافیایی ممتاز پروژه

·    تنوع متراژ

·    واقع شدن در منطقه ای پویا و رو به رشد

·    ارائه تسهیلات خرید

·    پارکینگ و انباری

امکانات و خدمات
تاسیسات:
مصرف بهینه انرژی، راندمان و عمر مفید از عوامل مؤثر و مهم در انتخاب تأسیسات مجتمع های تجاری به شمار می آید.
 
تأسیسات مکانیکی:
در طراحی و اجرای سیستم سرمایش و گرمایش این مجتمع، از تکنولوژی روز بهره گیری شده، کلیه استانداردهای مربوطه رعایت شده است.
به همین منظور مجتمع تماشا مجهز به سیستم فن کوئل با هواسازهای مرکزی جهت تأمین هوای تازه می باشد.
جهت تأمین گرمایش مجتمع از موتورخانه و برای سرمایش نیز از چیلر استفاده می گردد. ذخیره آب مصرفی در مخازن ایزوله و به صورت جداگانه جهت مصرف روزانه و آتش نشانی صورت می پذیرد. آبرسانی به واحدهای تجاری از شبکه آب شهری تأمین می گردد که پس از انتقال توسط بوستر پمپ های مربوطه به محل مورد نظر انتقال می یابد.
آب باران توسط کانال های مجزا به چاهای جذبی حفر شده، انتقال می یابد. فاضلاب سنگین نیز، به شبکه فاضلاب شهری (اگو) منتقل می گردد. 
 
تأسیسات الکتریکی:
بالاترین استاندارد ایمنی، کیفیت مطلوب و زیبایی در تأسیسات الکتریکی مجتمع تجاری تماشا رعایت شده است. برق مورد نیاز هر واحد به صورت جداگانه پس از انتقال از پست برق مجتمع توسط کنتورهای تک فاز و سه فاز تأمین می گردد، همچنین پیش بینی تأمین روشنایی مورد نیاز در مواقع اضطراری جهت مکان های عمومی، پمپ های تأمین فشار و آتش نشانی صورت گرفته است.
جهت سهولت تردد به طبقات مجتمع از 4 دستگاه آسانسور و 2 دستگاه پله برقی استفاده می گردد. اعلان و اطفاء حریق در مجتمع تجاری تماشا نیز مورد توجه ویژه قرار گرفته است.
به همین منظور از سیستم اعلان حریق آدرس پذیر به همراه دتکتورهای حساس به حرارت و دود استفاده شده است. جهت اطفاء حریق نیز از اسپرینکلر در پارکینگ ها و Fire Box در مشاعات و راهروها استفاده می گردد. 
پلان ها

طبقه

کاربری

تعداد واحد

حداقل متراژ

حداکثر متراژ

میانگین متراژ

2- و 3-

پارکینگ

استاندارد

زیر همکف

تجاری

هایپرمارکت یاس

همکف

51

10/87

37/56

25

اول

اداری

18

81/05

177/10

108

دوم

18

76/80

141/70

101

سوم

18

77/37

141/68

91

موقعیت جغرافیایی

مجتمع تجاری- اداری تماشا در میدان شهدا، نبش خیابان توحید، در مرکز شهر مقدس مشهد واقع شده است.
این پروژه در مجاورت پروژه های فاخر یاس رضوی مشتمل بر: مجتمع تجاری نرگس، بزرگ بازار یاس رضوی و هایپرمارکت یاس واقع شده است. دسترسی به این مجتمع از طریق خیابان های اصلی، متنهی به میدان شهدا امکان پذیر است.

نظرات
نظر شما
امتياز کاربران 0 از 5