امروز : شنبه ۱۴۰۰ دوم بهمن
سامانه اطلاع رسانی و خرید و فروش برج ها و مجتمع های تجاری ایران
سامانه اطلاع رسانی و خرید و فروش برج ها و مجتمع های تجاری ایران

0912 396 7400  کارگزاری فروش - پروژه های تهران
0912 021 2159
021-88621823-4مجتمع تجاری اداری شمس

تعداد طبقات : 4     ارتفاع برج : 10 متر     شهر:    مشهد
0 ستاره از میانگین نظرات 0 کاربر

0
امتیاز:0/5
تعداد نمایش : 5012معرفی
مجتمع تجاری اداری شمس یکی از چهار مجتمع بزرگ تجـاری در حال احداث داخل محوطه میدان شهدا شهر مشهد مقدس می باشد که با رویکرد ایجاد مكـاني مناسب برای کسب و کـار، فضای ایده آل برای دفـاتر اداری و تجـاری، محیطی جهت خرید احداث گردیده است.
مجتمع تجاری اداری شمس در ميدان شهدا، واقع در مرکز شهر مقدس مشهد، احداث گردیده است. دسترسي به اين مجتمع، از طريق خـيابـان های اصلي، منتهي به ميدان شهدا امكان پذير می باشد. این مجتمع، یکی از چهار مجتمع بزرگ تجـاری در حال احداث داخل محوطه میدان شهدا به شمار می رود. این مجتمع های تجاری ازطریق طبقه-1 به یکدیگر متصل بوده و می توانند مراجعین خود را تبادل نمایند
شناخت منطقه:
ظرفیت های بالقوه، وجود فرصتهای بی بدیل و آینده روشن اقتصادی در میدان شهدا، این منطقه از شهر مشهد را، در جایگاه ویژه ای قرارداده است. وجود تالار شهر، مراکز بزرگ خرید، دفاتر اداری، فضاهای نمایشگاهی، موزه، نمای زیبای میدان و مجموعه های اقامتی جهت زائران؛ هویت شهری ماندگار را، برای میدان شهدا رقم خواهد زد.
مشخصات کامل برج
مجتمع تجاری اداری شمس، در زمینی به وسعت 3/500 مترمربع با زیربنای 12/476 مترمربع در 4 طبقه، مشتمل بر 77 واحد تجاری (طبقات زیرهمکف تا اول) و 19 واحـد اداری (طبقه دوم) می بـاشد. مجتمع شمس، با رویکرد ایجاد مكـاني مناسب برای کسب و کـار، فضای ایده آل برای دفـاتر اداری و تجـاری، محیطی جهت خرید (پوشاک، لوازم منزل، صوتی تصویری و ...)، طراحی و در منطقه ای پویا، احداث گردیده است. در طراحی و اجرای این مجتمع، به رعایت استانداردها (با نگاهی به عوامل اقتصادی- فرهنگی منطقه)، توجه ویژه شده است.
 
زیر همکف                 تجاری - تاسیسات
نیم طبقه زیر همکف    تجاری - انبار
همکف                     تجاری
نیم طبقه همکف        تجاری
اول                          تجاری
دوم                         اداری
 

واحدهای تجاری

 بخش تجاری این مجتمع با زیربنای کل 9452 مترمربع و زیربنای مفید 6170 مترمربع در 3 طبقه احداث شده است.

 

 

 

واحدهای اداری

بخش اداری مجتمع شمس، با زیربنای کل 2652 مترمربع و زیربنای مفید 2111 مترمربع، مشتمل بر یک طبقه (طبقه دوم) می باشد.

 

 

ویژگی های معماری
سازه مجتمع تجاری اداری شمس، از نوع اسکلت بتنی با سقف هـای دال بتنی می باشد. طـراحی واجـرای سازه، منطبق بـر آئین نامه های وزارت مسکن و شهرسازی به ویژه آئین نامه 2800 زلزله و منطبق بر ضوابط مبحث نهم مقررات ملی ساختمان می باشد. در اجرای نما از سنگ تراورتن سفید (به ضخامت 4 سانتیمتر) و به صورت خشکه استفـاده شده است، کلیه قطعـات سنگ هـا توسط پیچ و مهره به سازه فلزی پشت نما اسکوپ شده است. از جمله مزیت های این نوع از نما، پایین آوردن خطر ریزش هر یک از قطعات در زمـان حـادثه می باشد، همچنین به منظور ایجـاد نمـایی زیبـا و مـدرن، در بخش هـایی از نمـا، از ورق آلومینیومی کامپوزیت استفاده شده است. کلیه پنجره ها آلومینیومی با شیشه های 2 جداره وترمال برک می باشند. 
در انتخاب پوشش کف واحدهای تجاری و اداری، به عوامل تأثیرگذاری همچون استحکام و زیبایی توجه ویژه شده است؛ به این منظور، در کلیه طبقات از تـرکیب سنگ گـرانیت (هلویی) و مشکی (گالاکسی) به ابعـاد 60 *60 و 40*40 و در حـاشیه ویترین ها از سنگ گرانیت طولی استفاده شده است. در بخش رستوران نیز از سنگ طرح دهبید به ابعاد50 *50 وسرامیک قهوه ای استفاده شده است. کلیه درب های ورودی بخش اداری، ضد سرقت بوده و درب های داخل واحدها نیز از شرکت اکسین خریداری و نصب شده اند. همچنین جهت مقاوم سازی و زیبایی درب های سرویس های بهداشتی، این درب ها از جنس HPL می باشند.
 

- ایجاد مجموعه ای ماندگار و فاخر در مسیر بارگاه نورانی و مطهر رضوی
- افزایش سرانه فضای سبز شهری در محدوده طرح به بیش از 2 برابر
- روان سـازی رفت و آمـد و کـاهش بار تـرافیک اطراف میدان
- احیاء بافت فرسوده و ایجاد بناهای جـدید با معماری نوین
- ایجـاد دستـرسی منـاسب شهـری
- توسعه و سازماندهی فضاهای باز عمومی
- محوطه سازی مناسب، همراه با چشم اندازهای مطلوب شهری
- احـداث ایستگـاههـای قـطار شهری در طبقات زیرین میـدان شهـدا

- در نزدیکی حرم مطهر ثامن الحجج (علیه السلام)

-  موقعیت ممتاز محل احداث پروژه (پر تردد)

-  واقع شدن در منطقه ای پویا و رو به رشد

- دسترسی آسان از تمامی نقاط شهر

- بهره گیری از مهندسین مطرح در فرآیند ساخت و ساز

- رعایت تمامی استاندارد های سازه ای

- طراحی زیبا

- تنوع متراژ

- ارزش افزوده مناسب

- قیمت مناسب

- ارائه تسهیلات اعتباری - مالی  

امکانات و خدمات

میزان مصرف انرژی، عمر مفید و راندمان از عوامل تاثیر گذاری هستند که در گزینش و به کارگیری تاسیسات این مجموعه، مورد توجه قرار گرفته اند.

 

مکانیکی:

در طراحی و اجرای سیستم سرمایش و گرمایش این مجتمع از دانش و استانداردهای روز بهره گیری شده است. به همین سبب سرمایش و گرمایش واحدهای اداری با فن کوئل های کانالی و واحـدهای تجاری توسط فن کوئل های سقفی انجام می پذیرد. تـامین آب مصرفی جهت دستگاه های سرمایشی توسط 2 دستگاه چیلرتراکمی اسکرو به ظرفیت 240 تـن برودتی و آب گرم جهت گرمایش از 2 دستگاه دیگ فـولادی به ظرفیت 645/000کیلو کالری در سـاعت و یک دستگاه دیگ چدنی به ظرفیت 73/300 کیلو کالری در ساعت انجام می پذیرد. در بخش های تجاری، اداری و فضاهای عمومی، هوای تازه از طریق 4 دستگاه هوا ساز به فن کوئل ها انتقال می یابد. آبرسانی به واحدهای تجاری و اداری از شبکه آب شهری تامین می گردد.

آب لازم جهت مصرف روزانه و شیرهای آتش نشانی، در دو منبع 25/000 لیتری پارالل بتنی با پوشش رنگ اپوکسی در موتورخانه ذخیره می شود و توسط بوستر پمپ های مستقل، به محل مورد نظر انتقال می یابد. آب گرم مصرفی نیز با دو دستگاه منبع کویل 1500 لیتری گالوانیزه، تامین می گردد.آب باران، توسط کانال های مجـزا، به چاه های جذبی حفر شده، انتقـال یافته و فـاضلاب سنگین نیز، بـه شبکه فاضلاب شهری (اگو) منتقل می گردد.

الکتریکی:

تامین برق مجموعه از طریق شبکه برق سراسری انجام می پذیرد. به همین منظور برق مورد نیاز هر طبقه بوسیله کابل، توسط کانال های پیش بینی شده توزیع می گردد. 
جهت تامین برق اضطراری برای پمپ های آتش نشانی ، روشنایی عمومی و... ، دیزل ژنراتوری به صورت اتوماتیک استارت، در بام پروژه پیش بینی شده است. تعداد خطوط تلفن پيش بيني شده : برای واحدهای تجاری کابل 4 زوج و برای واحدهای اداری کابل 6 زوج در نظر گرفته شده است. 
سیستم صوتی مجتمع به نحوی طراحی شده است، که امکان پخش صدا در فضاهای عمومی با قابلیت کنترل از اتاق مانيتورينگ امكان پذير باشد.
آنتن مرکزی نیز با امکان پخش کانال های مختلف، جهت واحدهای تجاری و اداری طراحی و اجرا شده است.
جهت کنترل اتوماتیک تردد و بالا بردن ضریب ایمنی و امنیتی مجموعه، مانیتورینگ فضاهای عمومی توسط سیستم CCTV انجام می پذیرد. 
کنتورهای آب ، برق و گاز مطابق مقررات مربوطه تهیه و نصب می شود. جهت انشعاب آب و گاز ازکنتور مشترک و برای تامین برق واحدهای تجاری و اداری ومشاعات از کنتورهای 25 آمپر تک فاز و سه فاز استفاده می شود. 
تردد در طبقات تجاری و اداری، با استفاده از تجهیزات مدرن و مناسب، از طریق دسترسی های جداگانه امكان پذير مي باشد . بر همین اساس 2 دستگاه آسانسور نفر بر ، 2 دستگاه آسانسور مخصوص حمل بار و 4 دستگاه پله برقی در نظر گرفته شده است. همچنین جهت سهولت دسترسی طبقات مختلف به خارج ازمجتمع، 3 پله فرار با دور بندی ضد حریق در ورودیهای شمالي – شرقي و غربی پیش بینی شده است.

پلان ها
موقعیت جغرافیایی
مشهد – میدان شهدا –ساختمان AC04
 
 
جهت خرید مجتمع تجاری اداری شمس مشهد، خرید واحد تجاری در مشهد، خرید ملک در مشهد، خرید برج در مشهد،خرید آپارتمان اقامتی در مشهد،اطلاع از قیمت برج های لوکس مشهد و سایر برج ها و مجتمع های مسکونی،تجاری،اداری در تهران،مشهد،تبریز،اصفهان،کیش،شیراز و ... با آیتیس در تماس باشید.
نظرات
نظر شما
امتياز کاربران 0 از 5