امروز : دوشنبه ۱۴۰۱ ششم تير
سامانه اطلاع رسانی و خرید و فروش برج ها و مجتمع های تجاری ایران
سامانه اطلاع رسانی و خرید و فروش برج ها و مجتمع های تجاری ایران

0912 396 7400  کارگزاری فروش - پروژه های تهران
0912 021 2159
021-88621823-4مجتمع تجاری تفریحی خلیج فارس

تعداد طبقات : 0     ارتفاع برج : 0 متر     شهر:    شیراز
5 ستاره از میانگین نظرات 7 کاربر

5
امتیاز:5/5
تعداد نمایش : 22998معرفی
 سازندگان مجموعه های ستاره با گردآوری نیروهای متخصص و کارآمد تجهیزات و امکانات تخصصی ،ساختمانی به عنوان طراح ، برنامه ریز و هماهنگ کننده ی امور اجرایی در پروژه های تجاری ، اداری ، ورزشی و هنری در سطح کشور توانسته است مجموعه های متعددی را راهبری نماید ، که اهم آنان عبارتند از :
- بازار بزرگ بین المللی ستاره قشم با حدود 750 واحد تجاری ، اداری با امکانات رفاهی و تفریحی در منطقه آزاد قشم . 
- بازار بزرگ ستاره بین المللی جنوب با حدود 550 واحد تجاری و مسکونی با امکانات ویژه رفاهی تفریحی با 6000 متر مربع فضای فرهنگی در بولوار ساحلی بندر عباس
- بازار بزرگ بین المللی ستاره فارس با حدود 500 واحد تجاری ، فرهنگی و مسکونی با معماری زیبا و امکانات ویژه رفاهی واقع در عفیف آباد شیراز 
- بازار بزرگ بین المللی ستاره شهر با حدود 450 واحد تجاری ، اداری ، تفریحی و فرهنگی با امکانات ویژه رفاهی در بولوار امام خمینی ، میدان 17 شهریور بندر عباس 
- بازاربزرگ ستاره يزد با 50 هزار مترمربع زير بنا مشتمل بر 700 واحد تجاري شهربازي سرپوشيده كافي شاپ هاي متعدد. فضاهاي فرهنگي، رستوران و پاركينگهاي متعدد بهره برداي در سال 1386 (تا كنون 70 درصد پروژه به اتمام رسيده است) 
- و اینک مجموعه ی خلیج فارس شامل مجتمع تجاری با بیش از 2500 واحد تجاری ، هایپرمارکت ، شهربازی ، سالنهای سینما ، رستوران و کافی شاپهای متعدد ، پارکینگ سر پوشیده ، نمازخانه ، هتل بین المللی با امکانات ویژه رفاهی تفریحی ، ورزشی در جاده سپیدان ، روبروی شهرک گلستان شیراز که در حال احداث می باشد .
ساختمان مجتمع تجاری خلیح فارس مشتمل بر هفت بلوک سازه ای است که توسط شش درز انقطاع از یکدیگر جدا شده اند و بدین ترتیب هر بلوک به لحاظ رفتار سازه ای عملکرد مجزایی دارد. سیستم باربر تمام بلوک ها یکسان بوده و در جهت طولی سیستم دوگانه قاب خمشی ویژه بتنی به علاوه دیوارهای برشی بتن مسطح ويژه در جهت عرضی قاب خمشی مسطح ویژه میباشد.
ديوارهای برشی در جهت طول توسط تیرهای هم بند به یکدیگر متصلند که در جهت سیستمی قابی شکل متشکل از دیوارهای برشی و تیرهای عميق هم بند بوجود آورده اند و در اين جهت درصد قابل توجهی از نیروهای جانبی را جذب نموده و به تراز پی منتقل مینمايند. در جهت عرضی نیز وظیفه جذب و انتقال نیروهای جانبی بر عهده قابهای خمشی میباشد.
دهانه قابها چه در جهت طولی و چه عرضی عمدتا 40/8 متر میباشد که در طبقات تجاری با حذف بعضی از ستونها در راهروهای اصلی دهانه به 80/16 متر تبديل میشوند که در ابعاد مقاطع سازه ای ساختمان بخصوص ارتفاع مقاطع تیرها و ابعاد ستونهای اطرافشان تاثير قابل توجهی داشته اند. سیستم باربر کف های سازه ای نیز متشکل از دال های بتنی درجا متکی بر تیر های فرعی بتنی است که در دهانه های 4/8 متری آرایش اين تیرهای به صورت بعلاوه شکل و دال های متکی بر آنها به صورت دو طرفه عمل ميکنند و در دهانه های بزرگتر تیرهای فرعی به صورت سرتاسری و موازی با هم قرار دارند و دال های متکی بر آنها به صورت یکطرفه عمل ميکنند.
شالوده کلیه بلوک ها نیز از نوع گسترده لوده که با توجه به کمیت نیروهای وارد بر آنها ضخامت آن متغیر میباشد بگونه ای که در زیر ديوارهای برشی ضخامت آن به 2 متر میرسد. همچنين به لحاظ مسائل تاسیساتی و اقتصادیو با توجه به طول دهانه های بزرگ ساختمان ارتفاع تیرها متغیر در نظر گرفته شده اند به ترتیبی که بیشترین ارتفاع را در ناحيه اتصال به ستون و کم ترین ارتفاع را در میان دهانه هایشان دارند. سیستم اجرایی کلیه بلوکهای سازه ای نیز به صورت بتن در جا میباشد که با توجه به تيپ سازی اانجام شده در ابعاد و مقاطع اجرای آن سرعت قابل توجهی یافته است.
مشخصات کامل برج

بیش از 2500 واحد تجاری با امکانات رفاهی
مساحت زیربنای مجموعه تجاری حدود 450000 مترمربع 
-
هاپرمارکت به مساحت 12000 متر مربع با دسترسی رامپ و پله برقی
-
شهربازی به مساحت 28800 متر مربع شامل سالن بولینگ ، بیلیارد و مدرنترین وسایل بازی و سرگرمی
-
نمازخانه ، اورژانس ، رستوران ، کافی شاپ 
-
سینما شامل 6 سالن 150 نفره مدرن بر اساس آخرین متدهای پخش صوت (دالبی دیجیتال) با مساحتی حدود 6000 متر مربع و یک سالن سینمای 150 نفره (تئاتر 4بعدی
-
شهربازی روباز به مساحت 37000 متر مربع مجهز به مدرنترین وسایل با استانداردهای جهانی ازقبیل ROLLER CASTER  ، GRAVITY و SKYFLYER میباشد
-
پارکینگ سرپوشیده با گنجایش 5500 دستگاه ماشین با ورودیها و خروجیهای متعدد  

مغازه ها

مجموعه تجاری خلیج فارس دارای حدود 2500 واحد مغازه با متراژ حدودی از 23متر مربع تا 40 متر مربع می باشد. 

پارکینگ 

مجتمع تجاری دارای حدود 5500 واحد پارکینگ مسقف در 4 سطح زیر زمین می باشد . سیستم ورودی و خروجی پارکینگ ها به گونه ای طراحی گردیده است که امکان ورود و خروج هر بلوک بصورت مستقل وجود دارد . جهت جلوگیری از تداخل ورود و خروج اتومبیلها ، سیستم کنترل هوشمند در کنار سایر تمهیدات همانند راهنمای شخصی ، در نظر گرفته شده است .

ویدها 

جهت ایجاد گشایش فضایی و امکان ایجاد ارتباط  بین طبقات ، Voidهایی به دو شکل دایره ای و خطی ، طبقات 4 گانه تجاری را به یکدیگر پیوند می دهند. جهت امکان ورود نور از بام به درون این Voidها ، پوشش هایی از جنس SXY Light و سازه های چادری به شکل ترکیبی ، بر فراز این Voidها در نظر گرفته شده است ..

سینما

جهت پاسخگویی به نياز فرهنگی و توجه به بعد تفريحی از يک سو و کمبود سطح سرانه موجود در شهر و بويژه منطقه 6 سالن سینمای 180 نفره با فضای مشترک . کافی شاپ به مساحت حدود 6700 متر مربع پیش بینی شده است که طراحی آن بر اساس آخرين متدهای پخش صوت (دالبی ديجيتال ) بر روی پرده استاندارد انجام گرديده است. علاوه بر سینمای فوق یک سالن سینمای چهار بعدی پيشرفته در مجموعه تعبیه گرديده است که جذابیت خاصی جهت استفاده کنندگان خواهد داشت. 

آمفی تئاتر

آمفی تئاتر مجموعه در درون هتل در نظر گرفته شده و بر اساس آخرین استانداردهای مهندسی آگوستیک و همچنین طراحی داخلی مدرن و در حد استاندارد و لوکس جهت استفاده 550 نفر طراحی گردیده است.

شهربازی

در شهربازی سرپوشیده که به مساحت 28000 متر مربع میباشد, امکانات تفریحی مجهزی مد نظر گرفته شده است, مانند: سالن بیلیارد, سالن بولینگ, کافی شاپ و مدرن ترین تجهیزات کامپیوتری و شبیه سازی ها

سالن های بولينگ و بيليارد

در بلوک هفتم مجتمع تجاری ، امکانات تفریحی ورزشی به شکل سالنهای بولینگ در 22 خط و بیلیارد با گنجایش 11 میز بیلیارد و اسنوکر در فضایی به مساحت 2800 متر مربع در نظر گرفته شده است .

رستوران ها و کافی شاپ ها

در بلوک هفتم مجموعه تجاری در حدود 5300 متر مربع جهت کاربریهایی رستوران و Fast foods در نظر گرفته شده است . این مجموعه دارای 3 عدد رستوران و 20 عدد Fast Foods می باشد که با طبخ غذاهای متنوع از ملل مختلف ، مبادرت می ورزند .

شهر بازی روباز

با توجه به نیاز روز افزون به تفریحات سالم و پاسخگویی به شهروندان, شهر بازی ایی مدرن و روباز با مساحت 37000 متر مربع طراحی شده است. این شهربازی مجهز به مدرنترین وسایل تفریحی و سرگرمی میباشد که از آن جمله میتوان به موارد زیر اشاره نمود:
محوطه بازی کودکان. آبشـار و دریاچه مصنوعی به شکل خلیج فارس. پارک صخره ایی, کافی شاپ های متنوع. آمفی تئاتر. غذا خوری و فروشگاه ها. نماز خانه برادارن و خواهران. ساحل مصنوعی, مجتمع ورزشی. چرخ فلک و ترن هوایی و غیره . ..

پارک درياچه

در مجاورت فضای تفریحی روباز ، یک دریاچه مصنوعی ، به شمای خلیج فارس در نظر گرفته شده که باعث ایجاد حایل ارتباطی بین شهربازی و مجموعه هتل میگردد .

 

ویژگی های معماری

اهداف کلی مجموعه:

مجموعه خلیج فارس با در نظر گرفتن کمبودها و پتانسیل های شهر، سعی دارد تا با نگاهیبه آينده خط مشی مشخصی را جهت نيل به اهداف زیر ترسیم نمايد :

- ايجاد تفريگاه سالم جهت شهروندان

- ارتقاء فرهنگی و افزایش رشد اجتماعی شهر

- ايجاد جاذبه افزون تر سیاحتی و توریستی شهر شیراز در راستای توسعه اقتصادی و اجتماعیشهر و هم پايه با استاندارهای بین المللی

- اشتغال زایی و ايجاد فرصت شغلی جدید

- افزایش نشاط و پویایی اجتماعی

- کاهش سفرهای شهری شهروندان و بار ترافیکی

- تجارت، سرگرمی های مناسب و سالم و خرید مناسب و یکجا برای مراجعان

امکانات و خدمات

سیستمهای مکانیکی مجموعه خلیح فارس بوسیله 2 موتورخانه، در دو قسمت مجموعه راهبری میگردد.اين سیستم ها به بخش های زیر تقسیم میشود :

1) تهويه مطبوع : سیستم تهويه مطبوع (HVAC) از نوع تمام هوا (ALL AIR SYSTEM) است که توسط هواسازهایی که در محل مورد نظر در هر طبقه، مستقر میشوند، تامين میشود. موتورخانه های مرکزی، هر کدام شامل ديگهای فولادی آب گرم و چيلر جذبی شعله مستقيم (DIRECT FIRED) می باشند که آب در گردش در هواسازها را گرم و یا سرد نموده و توسط سیستم پمپاژ به اتاق های هواسازمنتقل مینمايد. در محل هواساز، هوای برگشتی از محل، به میزان مورد نیاز با هوای تازه (AIR FRESH) مخلوط شده و پس از عبور از کویل های هواساز به محل مورد نظر منتقل میگردد. توضیح اينکه بخشی از هوای برگشتی از محل، پس از سنجش میزان رطوبت، دما و نیز آلودگی، به ضرورت به فضای بیرون تخليه میگردد. کنترل سیستم تهویه مطبوع ( HVAC) توسط مدل حجم متغیر هوا (VAV) انجام میپذیرد که نهايتا توسط سیستم مدیریتی اتوماتيک ساختمان (BMS) BULIDING MANAGEMENT SYSTEM امکان  کنترل انفرادی مغازه ها را فراهم می آورد. به منظور جلوگیری از تجمع آلودگی هوا در پارکينگ ها، فن های قدرتمند از نوع JET FAN هوای پارکینگ را از طريق کانال های رو بازی که در دو طرف مجموعه و در تمام طول پروژه امتداد دارند تخلیه مينمايد.

2) جمع آوری و دفع فاضلاب و آب های سطحی : فاضلاب سیستم های بهداشتی توسط شبکه مربوطه به محل تصفيه خانه مرکزی منتقل گرديده و پسآب مربوطه پس از اطمينان از مجاز بودن ذرات معلق در پسآب جهت آبیاری فضای سبز مورد استفاده قرار میگیرد.

3) آبرسانی : جهت ذخیره سازی آب به منظور اطفاء حریق آب مصرفی و (POTABLE WATER) و آب غیر بهداشتی (NONPOTABLE WATER) برای هر یک مخرن جداگانه در نظر گرفته شده و آب سیستم های سه گانه فوق توسط سیستم های پمپاژ مجزا به محل مورد نظر و شبکه های مربوطه تزريق میگردد.

4) اطفاء حریق : جهت اطفاء حریق دو روش (HOSE-REEL FIRE BOX ) و افشانک (ُSPRINKLER) به شکل توامان استفاده میشود که کلیه فضاها از جمله پارکينگ ها را پوشش میدهد

 مشخصات کلی در تاسیسات برقی پروژه خلیج فارس

پروژه خلیج فارس بدليل گستردگی و و سعت قابل ملاحظه آن دارای دو پست برق که جمعا ظرفيت حدود 14 مگاوات را دارند میباشد که بخشی از اين مصرف مربوط به واحدهای تجاری، هايپر مارکت، شهربازی، سینما و ... میباشد و بخش دیگر مربوط به مصارف مشاعات کل پروژه شامل : موتورخانه ها، هواسازها، پله برقی ها، اگزاست فن ها و روشنایی میباشد. مصارف مهم و اساسی پروژه از جمله پمپهای آتش نشانی، پله برقی ها و بخشی از روشنایی کل پروژه تحت پوشش برق اضطراری نیز قرار دارند که توسط دیزل زنراتورهای مناسب که در مجاورت موتورخانه ها نصب میگردند، تامين میگردد.

کلیه سیستم های جریان ضعيف شامل : سیستم دوربين مداربسته، سیستم صوتی اعلام حریق، آنتن مرکزی و تلفن مرکزی (در فضاهایی که نیاز داشته باشد) در پروژه طراحی شده و اجراء خواهند گردید.

با توجه به اهميت مدیریت های مختلف سیستم های جریان ضعيف در اين پروژه و نیز استفاده مناسب و بهينه از انرژی های موجود سیستم های SMS و BMS نیز در اين پروژه به اجراء در خواهد آمد. از دیگر مشخصات قابل توجه پروژه، مدیريت ترافیکی پارکينگ و نیز گازهای حطرناک و سمی پارکينگ میباشند که متناسب با نیاز ترافیکی پروژه که ظرفيت پاک بیش از 5000 دستگاه اتومبیل را دارد. اجراء خواهد گرديد.

 

پلان ها
موقعیت جغرافیایی
مجتمع خلیج فارس باحدود 500,000 متر مربع زیربنا در موقعیت حاشیه ای نسبت به شهر شیراز و در جوار شهرک های اقماری همچون شهر صدرا ، گلستان ، شهید بهشتی ، حافظ ، گویم ، دوکوهک و بزین قرار میگیرد که امکان هرگونه برنامه ریزی ترافیکی و شهری را با توجه به زمینهای اطراف دارا می باشد.
موقعيت خاص و حاشيه ای مجتمع باعث اصلاح ساختار ترافیکی و خلوت نمودن مراکز اصلی شهر میگردد. زمين پروژه با مساحتی در حدود 15 هکتار مشرف به دامنه کوههای صدرا و در مجاورت دو بزرگراه عمده شهری، جاده سپيدان و جاده صدرا قرار گرفته است.
 
 جهت خرید واحدهای مجتمع تجاری تفریحی خلیج فارس شیراز و خرید و فروش برج و مجتمع در شیراز و برج ها و مجتمع های مسکونی،تجاری،اداری در تهران،مشهد،تبریز،اصفهان،کیش،شیراز، قشم و ... با آیتیس در تماس باشید.
نظرات
  3/ 5
تاریخ: ۱۳۹۶/۱/۹
فوق العاده زیبا و موجب افتخار کشور عزیزمان به علت کسب رتبه 6 جهان از لحاظ سزانه مجتمع های تجاری
  3/ 5
تاریخ: ۱۳۹۴/۱۱/۱۹
مثل همیشه عالی..احسنت.
  3/ 5
تاریخ: ۱۳۹۴/۴/۲۵
  3/ 5
تاریخ: ۱۳۹۴/۳/۱۱
لطفا پلان ها رو هم بگذارید
  3/ 5
تاریخ: ۱۳۹۴/۳/۱۱
بسیار مجتمع زیبا و قشنگی است
نظر شما
امتياز کاربران 5 از 5