امروز : پنجشنبه ۱۴۰۳ سوم خرداد
سامانه اطلاع رسانی و خرید و فروش برج ها و مجتمع های تجاری ایران
سامانه اطلاع رسانی و خرید و فروش برج ها و مجتمع های تجاری ایران

کارگزاری فروش - مهندس سراج 09152088361مجتمع توریستی تفریحی و اقامتی صد آبشار اخلمد

تعداد طبقات : 0     ارتفاع برج : 0 متر     شهر:    مشهد
4 ستاره از میانگین نظرات 7 کاربر

4
امتیاز:4/5
تعداد نمایش : 30002معرفی

شهرمقدس مشهد به عنوان دومین كلان شهر مذهبی جهان و مركزیت استان خراسان رضوی باحدود 600 كیلومتر مرز مشترك با كشورهای آسیای میانه و افغانستان از موقعیت و جایگاه سیاسی، مذهبی، اقتصادی، اجتماعی و جغرافیایی ویژه و ممتازی برخوردار است.

وجود معنوی و با بركت بارگاه ملكوتی حضرت رضا (ع) موجب شده تا شهر مشهد از روند رشد و افزایش جمعیت و توسعه شهری قابل ملاحظه ای برخوردار شود. بر اساس مطالعات و برآوردهای انجام شده، جمعیت این شهر كه در حال حاضر حدود 3 میلیون نفر است، تا سال 1400 بالغ بر 4 میلیون نفر خواهد شد .

در كنار افزایش جمعیت شهر مشهد، جمعیت زائر و مسافر واردشده به این شهر نیز سالانه در حال افزایش است. طبق مطالعات مشاور طرح جامع مشهد، تعداد سالیانه زائر و مسافر واردشده به مشهد درسال 1347 حدود یك میلیون نفر بوده، درحالی كه طبق آمارهای اعلام شده از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، تعداد زائر داخلی و گردشگر خارجی واردشده به مشهد در سال 1386 بالغ بر 20 میلیون نفر برآورد شده كه نشان دهنده آن است كه طی مدت مذكور تعداد زائر و مسافر واردشده به مشهد حدود 20 برابر شده است.

همچنین طبق برنامه های توسعه آتی شهرمشهد، تعداد زائر و مسافر پیش بینی شده برای این شهر در افق زمانی 1404 حدود 40 میلیون نفر برآورد شده است .در كنار تغییرات و تحولات اجتماعی و اقتصادی داخلی شهر مشهد، در سال های اخیر تحولاتی در شرایط سیاسی، اقتصادی و اجتماعی آسیای میانه و افغانستان به عنوان همسایگان استان خراسان رضوی و نیز کشورهای عربی منطقه به وجود آمده كه این تغییرات و تحولات، شرایط و زمینه های هم كاری گسترده ای بین استان با كشورهای فوق به ویژه در زمینه گردشگری مذهبی و پذیرایی از زائران و گردشگران خارجی فراهم نموده است.

مطالعات و تحقیقات انجام شده در ارتباط با امكانات و مراكز تفریحی، گردشگری و خدماتی موجود شهر مشهد، نشان دهنده آن است كه در این زمینه كمبودها و نارسائی های وجود دارد و ساخت این نوع كاربری ها به جز ایجاد فضاهای اقامتی و پذیرایی محدود، متناسب با موقعیت و جایگاه ویژه سیاسی، مذهبی، اقتصادی و اجتماعی این شهر و روند رو به رشد آن صورت نگرفته است. زیارت اماکن مذهبی و مقدس به تنهایی تمام مدت سفر گردشگری - زیارتی را به خود اختصاص نمی دهد و گردشگران مایلند تا ترکیبی از جاذبه‌های مذهبی، تاریخی، تفریحی و سایر انواع گردشگری را تجربه نمایند و نیازمندی هایی را به وجود می آورند که می بایست توسط جامعه میزبان پاسخ داده شود. اقتصاد پرحجم و گسترده گردشگری زیارتی ناشی از این است كه زائر گردشگر علاوه بر دریافت های دینی به تجارب با ارزش دیگری دست یابد و آن را به عنوان دستاورد سفر با خود ببرد.

شركت صد آبشار اخلمد خراسان با شناخت صحیح از مزیت ها و ویژگی های منطقه و پس از مطالعات وبررسی های كارشناسی لازم نتیجه گیری نمود كه ایجاد یك منطقه تفریحی، گردشگری و اقامتی در همجواری با شهر مقدس مشهد برای ارایه خدمات مورد نیاز زائران و مجاوران امام هشتم (ع) در ابعاد تفریح، تفرج، اقامت موقت و خرید سوغات و محصولات محلی، لازم وضروری است.

به همین منظور با خرید اراضی مورد نیاز و اخذ مجوزهای لازم از دستگاه ها و مراجع ذی ربط اقدام به تعریف طرحی عظیم به عنوان (منطقه توریستی تفریحی و اقامتی اخلمد) در منطقه‌ی بکر و منحصر به فرد و با برخورداری از جاذبه های اقلیمی و طبیعی متعدد نمود.

آبشار اخلمد دیواره های عمودی و بلند كوه های آن، ‌هوای پاكیزه و ییلاقی ‌و انواع میوه های گردو، سیب درختی و گیلاس آن مشهور است. در مدخلدره اخلمد بندی است كه به همت و یا در زمان بایسنقر میرزای تیموری فرزند شاهرخ و حاكم توس در نیمه اول سده نهم ساخته شده است که ازجاذبه های تاریخی منطقه اخلمد می باشد. آبادی ییلاقی اخلمد در میان دره باصفائی از رشته كوه های بینالود در شمال غربی واقع شده كه كوه های نیران اخلمد در جهت شرقی و كوه منیژه (كچه) در جهت جنوب شرقی و جنوبی كوه پرو (فارآب) در شمال غربی روستا را احاطه كرده اند و بدین جهت روستا، در زمره روستاهای كوهستانی محسوب می شود.

دره اخلمد دارای دیواره های صخره‌ای با ارتفاع حدود 200 تا 300 متر می باشد که یکی از بزرگ‌ترین مناطق برای ورزش مفرح سنگ نوردی در ایران می باشد. از دیواره های معروف آن می توان به (دیواره سفید، الله‌اکبر، عقاب و...) اشاره نمود.

 
اهداف پروژه صد آبشار اخلمد :
 
 اجرای چنین طرحهایی سبب ایجاد اشتغال پایدار و مولد برای چندین هزار نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم میشود .

• اجرای این چنین طرحهایی سبب جذب سرمایه های داخلی و خارجی خواهد شد .

• رونق گردشگری طبیعی (بوم گردی) و ایجاد شور و نشاط در سطح جامعه که موجب کاهش آسیب های اجتماعی خواهد گردید .

• این طرح نمونه ای از ارائه خدمات جامع به زائرین و مجاورین می باشد .) از لحاظ كاربری های تفریحی ، تجاری ، اقامتی و فرهنگی و  … (

• ایجاد تفرجگاه سالم و فضای گذران اوقات فراغت جهت شهروندان و گردشگران چنین طرحهایی اوقات فراغت خانواده ها را پر نموده و لحظات خاطره انگیزی برای آنان ایجاد مینماید.

• تحقق ایده تفریح ، تفرج ، اقامت موقت و خرید رضایتمند به صورت یكجا برای مراجعه کنندگان امکان پذیر می گردد.

• ارتقاء توریسم‌ ورزشی با بهره‌گیری از جاذبه‌های طبیعی‌ منطقه و‌به ویژه صخره‌ها‌ و دیوارهای سنگی‌ منحصر به فرد آن از دیگر كاركردهای ‌طرح می‌باشد

• جذب گردشگران كشورهای حاشیه خلیج فارس و آسیای میانه و جذب مسافران و توریستهای ایرانی (شهروندان مشهد و دیگر نقاط كشور كه خستگی زندگی ماشینی، آنها را بهتفرجگاههای توریستی در كشورهای همسایه میكشاند، از این امكانات استفاده می نمایند ) موجب تحقق توسعه پایدار مبتنی بر استعدادهای منطقه خواهد گردید.

در این طرح که فرایند طراحی آن توسط مشاورین و متخصصین مجرب داخلی وخارجی در دست انجام است ، فضاهایی نظیر متل، ویلاهای اقامتی، آلاچیق ها، بازار صنایع دستی و سوغات محلی، مجموعه رستوران های مدرن و سنتی، مجموعه ورزشهای آبی ، آبشارهای مصنوعی، پیست های دوچرخه سواری و موتورسواری، دریاچه مصنوعی جهت قایق رانی و بازیهای آبی ، باغ مشاهیر، باشگاه اسب سواری ، سایت کایت سواری و بازیهای پروازی، فضاهای جانبی نظیر مسجد، تالار اجتماعات ، سالن‌های همایش ، کلینیک درمانی و ... پیش بینی گردیده است .

مشخصات کامل برج
صد آبشار اخلمد در فاز اول در زمینی به مساحت 452000 متر مربع به عنوان بزرگترین و عمده ترین مرکز تفریحی و گذران اوقات فراغت خانواده ها در غرب مشهد احداث خواهد شد. این مجموعه علاوه بر موقعیت منحصر به فرد که در آن واقع شده، به لحاظ تعریف پروژه های متنوع و جذاب دارای پتانسیل بسیار زیادی جهت جذب گردشگران و مسافران بومی و غیر بومی دارد.
 
 
 
 محدوده اقامتی

1- ساختمان متل كه در عرصه ای به مساحت 9/000 متر مربع و سطح زیر بنا 6/500 متر مربع ،در قالب طبقه همكف، اول و دوم كه مجموعا دارای 50 واحد اقامتی 40 متری بوده و پاركینگ اختصاصی نیز به ازای هر واحد پیش بینی شده است. در این مجموعه تمامی خدمات رفاهی شامل: كافی شاپ، رستوران،آشپزخانه مركزی ولاندری فعالیت خواهند نمود.

2- مجموعه ویلاهای سوپرلوكس در عرصه ای به مساحت 21/200 متر مربع در قالب 30 قطعه ویلایی 500 متری با سطح زیر بنای 180 متر مربع دوبلكس، در لوكس ترین منطقه مجموعه ،با منظره ای از فواره موزیكال قرار دارد.

همچنین در عرصه ای به مساحت 30/500 متر مربع در قالب 53 قطعه ویلایی 400 متری با سطح زیر بنای 150 متر مربع دوبلكس، به ازای هر قطعه احداث شده و پاركینگ اختصاصی نیز به ازای هر واحد امكان پذیر می باشد.

3- مجموعه ویلاهای لوكس در عرصه ای به مساحت 30/000 متر مربع در قالب 80 قطعه ویلایی 300 مترمربع با سطح زیربنای 120 متر مربع با فضای سبز،بازی كودكان وآب نما مخصوص این محدوده احداث خواهد شد.

همچنین در عرصه ای به مساحت 23/000 متر مربع در قالب 64 قطعه ویلایی 250 مترمربع با سطح زیربنای 90 متر مربع با دسترسی آسان از محور اصلی جاده وبا خدماتی همچون فضای جمعی و تفریحی و اختصاص فضای سبز مجزا طراحی شده است.

همچنین قطعات ویلایی 75 متری در عرصه ای به مساحت 25/800 متر مربع در قالب 90 قطعه ویلایی 220 مترمربع به ازای هر قطعه احداث شده واز خدمات ویژه فوق برخوردار می باشد.

لازم به ذكر است به ازای هر واحد ویلایی پاركینگ اختصاصی نیز موجود می باشد.

 
 

محدوده تجاری

1- مجموعه تجاری: در عرصه ای به مساحت 10/000 متر مربع و سطح زیر بنایی 7/400 متر مربع، دارای 64 واحد 35 متری و 32 واحد 57 متری بوده كه در دو طبقه همكف و اول در قالب 4 بلوك مجزا می‌باشد. مجموعه دارای فضای خدماتی شامل كافی شاپ و پاركینگ اختصاصی نیز می باشد. همچنین با توجه به جانمایی مناسب امكان دسترسی سهل و آسان به این محدوده عملكردی امكان پذیر می ‌باشد. اختصاص فضای سبز مجزا و دید به آب نمای مركزی و راه باغ از ویژگی‌های این مجموعه می باشد.

2- هایپرماركت: در عرصه ای به مساحت 1500 متر مربع و سطح زیر بنایی 1000 متر مربع در بدو ورود به مجموعه قرار دارد ودر قالب طبقه همكف و اول می باشد.و نزدیك به ویلا ها می باشد. این ساختمان در نزدیكی تجاری ها و همجوار با كلوپ های ورزشی قرار دارد.

3- مجموعه صنایع دستی: در عرصه ای به مساحت 1/200 متر مربع، شامل 25 واحد 20 متری غرفه های صنایع دستی و سوغات محلی در حاشیه آب نمای مركزی قرار دارد.

 

محدوده تفریحی آبی

1- فضای رستوران آبی: در عرصه ای به مساحت 3/800 متر مربع و سطح زیربنایی 2/400 متر مربع در قالب دوطبقه با کاربری رستوران آبی و كافی شاپ مجموعه احداث می شود.

2- فواره موزیكال: در عرصه ای به مساحت 9/200 متر مربع فضای پیرامونی رستوران آبی را در برگرفته و الهام بخش فضایی دلنشین و ویژه درقلب مجموعه می باشد. - مجموع این دو فضا مساحتی بالغ بر 13/000 مترمربع را در بر می گیرد.

3- دریاچه مصنوعی(مجموعه ورزش های آبی): در عرصه ای به مساحت 10/000 متر مربع احداث شده و ورزش های آبی خاص در این مجموعه امكان فعالیت دارند. این مجموعه نیز دارای پاركینگ اختصاصی می باشد.

 
 

محدوده ورزش های خاص

در عرصه ای به مساحت 35/475 متر مربع در قالب:

1- پیست اسكیت به مساحت 2500 متر مربع می باشد.

2- پیست كارتینگ به مساحت 6500 متر مربع می باشد.

3- مجموعه صخره نوردی به مساحت 1250 متر مربع می باشد.

4- پیست دوچرخه سواری به مساحت 12000متر مربع می باشد.كه در مسیری زیبا در محدوده ورزشی مجموعه ادامه دارد. كه شامل ایستگاه موقت دوچرخه و سالن نگهداری دوچرخه می باشد.

5- زمین بازی های چند منظوره به مساحت 5000 متر مربع می باشد كه در قالب زمین تنیس و زمین های پینگ پنگ می باشد.

 

محدوده ورزش های سنتی بومی

در عرصه­اي به مساحت 13500 متر مربع در قالب مجموعة ورزشي كشتي با چوخه ، كشتي پهلواني، ورزش هاي زورخانه اي و ورزش هاي محلي.
 
 

محدوده تفریحی فراغتی

در عرصه ای به مساحت 25000 متر مربع در قالب:

1- اقامتی با سازه موقت (آلاچیق) با مساحت 8200 متر مربع در قالب 15 واحد با مساحت 15 متر مربع می باشد.

2- پارك كودك با مساحت 3900 متر مربع می باشد.

3- آمفی تئاتر با مساحت 1500 متر مربع می باشد.

4- پارك گل ها با مساحت 3700 متر مربع می باشد. با امكان نمایش گل های فصلی و زینتی.

5- كلوپ ورزشی با عرصه 3400 متر مربع و سطح زیر بنای 3700 متر مربع كه در قالب 3 طبقه: 1- ، همكف ، اول و دوم می باشد. مجموعا فضاهایی شامل: مجموعه آبی (استخر شنا، جكوزی، سونا، ماساژ و اسپا) و سالن بدن سازی، سالن بیلیارد و بولینگ و كافی شاپ و... را در بر می‌گیرد.

6- مجموعه تالارهای پذیرایی با عرصه ای به مساحت 4300 و با سطح زیربنایی 2700 متر مربع می باشد كه دارای دو سالن مجزا و خدمات پذیرایی و همچنین پاركینگ اختصاصی می باشد.

 

محدوده اداری

در عرصه ای به مساحت 5200 متر مربع در قالب:

1- ساختمان اداری به مساحت 1/600 متر مربع و سطح زیربنایی 200 متر مربع می باشد.

2- ساختمان خدمات گردشگری به مساحت 2/100 متر مربع و سطح زیربنایی 150 متر مربع می باشد.

3- ساختمان بهداشتی درمانی با عرصه ای به مساحت 1/600 متر مربع و سطح زیر بنایی 200 متر مربع می باشد.

 

محدوده فرهنگی

1- نمازخانه با عرصه ای به مساحت 3/200 متر مربع و سطح زیربنایی 400 متر مربع می باشد.

2- سالن همایش با عرصه ای به مساحت 2000 و با سطح زیربنایی 1000 متر مربع با گنجایش 700 نفر می باشد.

لازم به ذكر است دسترسی از حاشیه جاده و با پاركینگ اختصاصی است.

 

محدوده خدماتی

1- ساختمان نگهبان درعرصه ای به مساحت 1000 متر مربع با سطح زیربنایی 120 متر مربع در قالب 4 ساختمان می باشد.

2- پاركینگ در عرصه ای به مساحت 11500متر مربع كه شامل370 واحد پاركینگ عمومی می باشد.

3- سرویس بهداشتی با تعداد 12 چشمه سرویس، در قالب 10 واحد خدماتی با مساحت 60 متر مربع كه در سایت مجموعه به صورت مناسب جانمایی شده است.

 
 
ویژگی های معماری
امکانات و خدمات
پلان ها
موقعیت جغرافیایی
اخلمد در مسیر جاده مشهد قوچان و به فاصله 84 كیلومتری مشهد واقع شده است. فاصله آبشارهای زیبای اخلمد تا بزرگ راه ‏آسیایی حدود 16 كیلومتر است. این دره دارای چندین آبشار می باشد که 3 آبشار دائمی و چندین آبشار فصلی دارد. آبشار اصلی ‏اخلمد حدود 40 متر ارتفاع دارد. از روستای اخلمد تا آبشار اصلی حدود 2.5 كیلومتر فاصله است. آهکی بودن جنس کوه‌های ‏اخلمد باعث پیدایش حفره‌های ژرف مدور بسیار زیبا در زیر این آبشار شده‌است‎
 
 
جهت خرید واحدهای مجتمع تفریحی گردشگری و اقامتی صدآبشار اخلمد و سایر برج ها و مجتمع های مسکونی،تجاری،اداری در تهران،مشهد،تبریز،اصفهان،کیش،شیراز و ... با آیتیس در تماس باشید.  
نظرات
  3/ 5
تاریخ: ۱۳۹۵/۵/۲۵
من روبروي اين پروژه زمين دارم قيمتا مفت
  3/ 5
تاریخ: ۱۳۹۴/۳/۲۸
زادگاهم این روستاست.... حدودا بیست ساله کوچ کرده ام ولی قلبم در این روستای رویایی جا مانده.... امیدوارم این مرکز تفریحی زودتر بسامان برسد و مانیز جزو کوچکی از آن محسوب شویم .... انانکه این روستا را دیده باشند در مشارکت این طرح درنگ نخواهند کرد....ح . ح تهران
  3/ 5
تاریخ: ۱۳۹۳/۸/۳
قیمت ها رو لطفا اعلام کنید من یک واحد ویلایی در این منطقه میخوام.ضمنا شرایط برای بخش رستوران در این مجتمع به چه صورت است
  3/ 5
تاریخ: ۱۳۹۳/۸/۳
امیدوارم این مجتمع زودتر راه اندازی شه تا ما بچه های چناران بتونیم کسب و کار در این منطقه راه بیاندازیم
نظر شما
امتياز کاربران 4 از 5