امروز : چهارشنبه ۱۳۹۸ هفتم اسفند
سامانه اطلاع رسانی و خرید و فروش برج ها و مجتمع های تجاری ایران
سامانه اطلاع رسانی و خرید و فروش برج ها و مجتمع های تجاری ایران

0912 396 7400  کارگزاری فروش - پروژه های تهران
0912 021 2159
021-88621823-4


 تهویه، تمیز کردن و تعمیر و نگهداری

تاريخ : ۱۳۹۳/۱۱/۲۶
چگونه از قاب یک پنجره PVC نو مراقبت کنیم

پروفیل پنجره از مواد PVC با کیفیت بالا و مقاوم در برابر شرایط جوی ساخته شده و به نگهداری کمی نیاز دارند. چرک شدگی معمول ایجاد شده توسط آب باران و گرد و خاک، حتی روی سطوح غیر متخلخل و بهداشتی، به راحتی توسط مایع­های شستشوی معمولی از بین می رود.

هیچ وقت از تمیز کننده­های قوی سطوح مانند مواد ساینده یا مواد شیمیایی(مانند نیترو رقیق کننده)، بنزن یا مواد مشابه که می­توانند سطح را خراب کنند استفاده نکنید. پنجره­های خود را با توجه به نوع و میزان آلودگی تمیز کنید. 


نحوه مراقبت از نوارهای درزگیر

نوارهای درزگیر پنجره PVC شما از لاستیک­های با کیفیت بالا و مقاوم در برابر شرایط جوی و فرسودگی ساخته شده­اند. به یاد داشته باشید هنگامی که پنجره را تمیز می­کنید گردوغبار و آلودگی­های روی این نوارهای درزگیر را نیز پاک کنید.

برای حفظ طولانی مدت خاصیت الاستیکی و قابلیت­های نوار درزگیر، همواره از روغن­های سیلیکونی مخصوص استفاده کنید.


نحوه مراقبت از یراق آلات

برای محافظت از قابلیت­ها و تحرک­پذیری یراق­آلات بایستی هر چند وقت یک بار آنها را روغن­کاری کنید. از روغن برای چرب کردن قسمت­های متحرک یراق و از گریس و یا وازلین برای چرب کردن قفل­ها استفاده کنید.

از این طریق شما می­توانید قابلیت­های پنجره خود را برای مدت طولانی حفظ کنید.


سیستم تهویه و حرارتی

پنجره­های PVC مدرن چسبندگی بالایی از خود نشان می­دهند که به واسطه آن هیچگونه تبادل هوایی بین محیط بیرون و داخل رخ نمی­دهد. تهویه مناسب در ترکیب با پنجره­های مدرن هزینه­های حرارتی را ذخیره نموده و هوای اتاق را سالم و بهداشتی می­سازد.

تهویه متقاطع با باز کردن دو پنجره در دو سوی مخالف به گونه­ای ویژه سریع و موثر است- باز کردن یک پنجره به تنهایی کافی نیست. حداقل ۵ تا ۱۰ دقیقه تهویه هوا لازم است تا هوای تازه وارد اتاق شود.

توصیه می­شود که ۳ تا ۴ مرتبه در روز تهویه هوا صورت گیرد و سعی کنید موانع مسدود کننده جریان هوا را از میان بردارید. در صورت افزایش رطوبت در زمان­های آشپزی، حمام کردن و دوش گرفتن تهویه هوا را بیشتر انجام دهید. لطفاً به یاد داشته باشید: تعرق پنجره­ها بهترین نشانه برای زمانی است که شما به تهویه هوا نیاز دارید.

برای تنظیم خودکار مبادله هوا، سیستم تهویه Basic Air plus® یاREGEL-air® را می­توان به پنجره­ها اضافه نمود.


تمیز کردن اولیه پنجره pvc پس از نصب

با وجود ملاحظات کارشناسان نصب در طول نصب یک پنجره PVC، ممکن است لکه­های ترشح گچ، اثر انگشت، ترشح رنگ و چسب کاغذ دیواری و … روی پنجره ایجاد شوند. اکثر لکه­های چرک به راحتی پاک می­شوند. ترشحات گچ و رنگ با کاردک بتونه نیمه سخت بطور کامل پاک می­شوند. بنابراین شما می­توانید با دقت آنها را بتراشید و لکه­ها را با یک پارچه مرطوب تمیز کنید.

مراقب باشید سطح پروفیل با سنگ ریزه­های خرد و تیز باقیمانده از تراشیدن ترشحات گچ صدمه نبیند. قسمت­های باقیمانده چسبیده به شیشه را می­توانید با دقت با یک تیغ تیز پاک کنید.